×

28 КРОКІВ


Кроки 1-7 Прагнення до змін Оцінка фінансової ситуації Розгрібання фінансового безладу Налаштуйтесь на успіх Копії кредитних звітів Виправлення кредитного звіту Рахуйте свої гроші Кроки 8-14 Визначте стартову позицію Борговий тест Визначення пріоритетів Встановлення фінансових цілей Коротко-, середньо- та довгострокові цілі Сплата боргів Очікуйте на неочікуване Кроки 15-21 Убезпечте своє фінансове майбутнє Візьміть на себе зобов’язання Здійснюйте накопичення для ваших цілей Куди зникають ваші гроші Задокументуйте постійні первинні витрати Заплануйте періодичні витрати Здійснюйте облік ваших витрат Кроки 22-28 Визначте шляхи зменшення витрат Заощаджуйте на бакалійних товарах та харчуванні Здійснюйте облік зменшення витрат Контролюйте сімейний захист Усвідомлюйте вартість кредиту Сформуйте фінансову команду Відчуйте перевагу Тести Кредити До 25 років Управління Інвестиції Колективні інвестиції Інші інвестиції Пенсійне страхування Диверсифікація Шахрайство Валюта
Крок 19: Задокументуйте постійні первинні витрати


Визначення постійних витрат - "будь-які витрати, які не змінюються від періода до періоду", наприклад, іпотечні та орендні платежі, рахунки за комунальні послуги та платежі за кредитами.

Ці суми можуть дещо відрізнятися, наприклад, на комунальні послуги, але ви знаєте, що вони мають сплачуватись регулярно.

Іноді витрати вписуються в більш ніж одну категорію, і якщо це станеться, ви можете вибрати на свій розсуд, до якої категорії бюджету належать витрати.


Чим більша питома вага постійних витрат, тим менший вплив ви маєте на управління бюджетом.Дізнайтесь більше.Скрипт до відео

Визначте та задокументуйте постійні первинні витрати.

Фіксовані витрати є ті, які не змінюються від місяця до місяця. Приклади постійних витрат включають комунальні платежі і іпотечні або орендні платежі, авто кредити або страхові внески.

На фіксовані витрати майже не можливо впливати. Використовуйте цю просту "Таблицю постійних витрат", щоб визначити, скільки грошей в місяць ви повинні підготувати, щоб покрити ваші постійні витрати.

Пам’ятайте, гнучкий бюджет багато в чому залежить від питомої ваги фіксованих витрат в структурі загальних витрат. Чим більша питома вага, тим менший вплив ви маєте на управління бюджетом.Таблиця постійних витрат

Додатковий матеріал


Зменшення комунальних витрат.

Безвитратні методи.

 • Закривайте крани. Не витрачайте марно воду під час чищення зубів або гоління.
 • Не розморожуйте м’ясо чи рибу під струменем — це збереже не тільки воду, а й корисні речовини у продуктах.
 • Вимикайте пристрої, якими на разі ніхто не користується (телевізори, комп’ютери, аудіоцентри) та світло в кімнатах, де нікого немає.
 • Слідкуйте, щоб у холодильнику та морозильній камері не було снігу і льоду, а дверцята щільно зачинялися. Морозильні камери втрачають до 60% потужності та ефективності, якщо в них багато льоду.
 • Під час готування їжі не відчиняйте електродуховку — це призведе до втрат 20% тепла у ній і, відповідно, до втрат електроенергії.
 • Правильно розташовуйте прилади на кухні. Наприклад, холодильник має стояти подалі від джерел тепла (плити, нагрівача, бойлера, батареї та прямих сонячних променів).

Витратні методи.

 • Замініть лампочки на енергоефективні.
 • Придбайте подвійну раковину для заощадження води — щоб мити посуд в одній частині, а полоскати — в іншій.
 • Встановіть лічильники на воду і на газ — це забезпечить до 70% економії порівняно з обліком за середніми нормами.
 • Енергоефективні склопакети знижують втрати тепла через вікна на 70%.
 • Лічильник тепла — забезпечує до 60% економії. Він дає змогу прослідкувати, скільки тепла ви отримали, та платити тільки за цю кількість.
 • Замініть батареї. Сучасні батареї дозволять економити до 10%, а спеціальні терморегулятори на них — до 10—20%.
 • Замініть газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15—20 років — з часом вони втрачають енергоефективність.
 • Купуйте енергоощадні побутові прилади з маркуванням «А» чи «А+». Наприклад, холодильник такого класу споживатиме на 30—50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 • Використовуйте посудомийні машини. У середньому посудомийні машини витрачають втричі менше води на миття одного комплекту посуду, аніж звичайне миття такого ж комплекту руками
 • Користуйтеся сучасними приладами для приготування їжі — мультиварками (які дозволяють готувати дві страви одночасно), індукційними плитами — вони працюють швидко та економічно.


Уточнення та припущення

Уточнення:

Протягом цього курсу будь-яке посилання на конкретну компанію, комерційний продукт, процес чи послугу не є і не передбачає схвалення або рекомендацію.

Ми робимо все можливе, щоб інформація на цих курсах була актуальною, але з часом нові матеріали, а також законодавчі та нормативні зміни можуть зробити цей матеріал неактуальним.

Якщо ви виявите неточну інформацію, зв'яжіться з нами.


Коментар